Εγγραφή Αδηλώτου στα Μητρώα Αρρένων

• Αίτηση (χορηγείται από την υπηρεσία)
    (Κάντε click για να κατεβάσετε την πρότυπη αίτηση)
  • Αστυνομική Ταυτότητα
  • Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης με καταχωρημένη τη δημοτικότητα των γονέων (Σε περίπτωση που αναγράφεται διαφορετικός Δήμος, από τον Δήμο Αγίας Παρασκευής, αρνητική βεβαίωση από το Δήμο αυτό περί μή εγγραφής του αδηλώτου τέκνου στα Μητρώα Αρρένων του).
  • Ληξιαρχική Πράξη γάμου γονέων με προσδιορισμό επωνύμου τέκνων
  • Μια φωτογραφία εφόσον ο αδήλωτος είναι πάνω από 14 ετών
  • Πιστοποιητικό εγγραφής μητρώου για το γιο, από το Δήμο που είναι εγγεγραμμένος ο πατέρας
  • Μια Υπεύθυνη Δήλωση περί μη εγγραφής στα Μητρώα Αρρένων (χορηγείται από την Υπηρεσία)